Eldőlt: a következő években Amerika és Kína azon fog versengeni, ki tud gigaösszegekből jobb mesterséges intelligenciát fejleszteni
Az amerikai Stargate projektre válaszolva Peking is gigapénzeket tol bele a mesterséges intelligencia fejlesztésébe.
A dél-koreai haditengerészet leszögezte, hogy a gyakorlattal jelezni kívánják Szöul és Washington szövetségét, amely elég erős ahhoz, hogy választ adjon az észak-koreai provokációkra.
Közös hadgyakorlatba kezdett hétfőn Dél-Korea és az Egyesült Államok haditengerészete az ázsiai ország keleti partjainál, egy nappal az újabb észak-koreai rakétakísérletet követően. A műveletben amerikai nukleáris repülőgép-hordozó és több harci repülőgép is részt vesz.
A dél-koreai haditengerészet közleményben leszögezte, hogy
a négynaposra tervezett gyakorlattal jelezni kívánják Szöul és Washington szövetségét, amely elég erős ahhoz, hogy választ adjon az észak-koreai provokációkra”.
A műveletben több mint 20, amerikai és dél-koreai hadihajó vesz részt. A USS Ronald Reagan amerikai nukleáris meghajtású repülőgép-hordozó pénteken futott be Dél-Korea keleti kikötővárosába, Puszanba, hogy öt év után először vegyen részt közös gyakorlatokon a Koreai-félsziget melletti vizeken. A hadgyakorlaton emellett amerikai és dél-koreai harci repülőgépek is részt vesznek.
A mostani 2017 óta az első olyan közös hadgyakorlat, amelyen amerikai repülőgép-hordozó is részt vesz, az utóbbi években ugyanis a szövetségesek csökkentették e műveleteket, a Korea-közi megbeszélések sikerét remélve, valamint a koronavírus-járvány miatt. Észak-Korea az idei évben gyorsított tempóban látott hozzá a rakétatesztelésekhez: január óta több mint 30, rövid hatótávolságú ballisztikus rakétát, valamint - 2017 óta először - interkontinentális fegyvereket is tesztelt.
A vasárnap Phenjan közeléből a Japán-(Keleti)-tenger irányába kilőtt rakéta a japán védelmi minisztérium közlése szerint 600 kilométeres távolságot tett meg és 50 kilométeres magasságot ért el.
(MTI)
Nyitókép: Seung-il Ryu / NurPhoto / NurPhoto via AFP